Tarot magów

tarotmagow_mTarot magów — Jan Witold Suliga. Tarot magów to książka niezwykła, napisana przez znawcę kabały magii i tarota. Wtajemnicza czytelników w magiczną symbolikę opracowanej przez niego talii kart i stanowi znakomite kompendium wiedzy o kabale, kabalistycznym drzewie życia i jego związkach z tarotem. Jej wartość jednak leży przede wszystkim w tym, że w sposób dogłębny i wnikliwy, a jednocześnie przystępny, omawia te zagadnienia z dziedziny kabalistycznej magii teozofii i mistyki, o jakich nie napomykają inne książki o tarocie.

Już z tego chociażby powodu Tarota magów zaliczyć trzeba do opracowań fundamentalnych bez znajomości których nie sposób poważnie zajmować się tarotem. Winna ona także znaleźć się w bibliotece każdego, kto zafascynowany kartami tarota chciałby dostrzec w nich coś więcej niż dziwaczne obrazki, zaś w nim samym przedziwną księgę ezoterycznych tajemnic ludzkości, której pierwszy sekretny krąg  przed wszystkimi odsłania.

 • Format A-5, ss. 270; c. det. 30,00 PLN
 • Oprawa miękka, foliowana
 • ISBN 83-919656-7-8

Tarot magów

30,00
Tarot magów
9.3

Autor

10/10

  Treść

  10/10

   Bestseller

   9/10

    Poszukiwany tytuł

    9/10

     Polecany tytuł

     10/10

      Opinie i oceny

      • Wprowadzenie w kabałę i tarota. Kopalnia wiedzy na temat symboli i ich analogii, astrologii, alchemii. Podstawowa lektura dla kabalistów i tarocistów. Ciągle do niej wracam.
      • Karty mroczne, u wielu ludzi wywołujące lęk, niewątpliwie naładowane mocą, która budzi respekt. Powstały w wyniku szczegółowych medytacji i wizualizacji ich autora i na pewno nie służą do zabawy ani kuglarskich sztuczek. Ale większość z nich z klasycznym tarotem wspólną ma tylko nazwę.
      • Świat Tarota, widziany oczami Suligi, jest brzydki, pokręcony. Straszy dziwacznymi nierzadko postaciami. Pokazujący wnętrze autora prowokuje do pytań.