Niektóre choroby układu pokarmowego, oddechowego, nerwowego

Dimkow_2_m

Niektóre choroby układu pokarmowego i ich leczenie, niektóre choroby układu oddechowego i ich leczenie, niektóre choroby układu nerwowego i ich leczenie — tom 2.

Petar Dimkow (1886-1981), pułkownik rezerwy, jeden z najbardziej popularnych ludzi w Bułgarii, znany również poza jej granicami. Tysiące ludzi zawdzięcza mu swoje zdrowie i życie. W licznych przypadkach, gdy oficjalna medycyna była bezradna, ludzie przychodzili do niego i znajdowali ratunek. Przez prawie siedemdziesiąt lat leczył metodami naturalnymi. Podstawowe środki, stosowane przez niego to zioła, woda, słońce, powietrze, ruch i dieta. Diagnozy stawiał na podstawie badania oka, głównie tęczówki. Rezultaty wieloletniej praktyki zawarł w trzytomowym dziele: Bułgarska Medycyna Ludowa – przyrodolecznictwo i życie zgodne z Naturą oraz w obszernej pracy Irydologia – diagnoza oczna.

Dzieła Dimkowa zawierają nie tylko konkretne zalecenia w leczeniu ponad tysiąca chorób i niedomagań ludzkiego organizmu, ale również wiele wskazań co do sposobu życia, dzięki którym można zachować zdrowie i siły do najpóźniejszego wieku. Jego recepty na zdrowie są skarbnicą wiedzy medycznej w zakresie lecznictwa naturalnego o niespotykanej wszechstronności. Przez całe życie zbierał materiały do swojej pracy, gromadził przekazy ludowe, porównywał i łączył teorię z praktyką medyczną różnych narodów: Chin, Indii, Tybetu, starożytnego Egiptu. Wiele środków, przez niego stosowanych, pochodziło w prostej linii od bogomilców, którzy przed tysiącem lat działali na terenie Bizancjum i Bułgarii, a których wiedza, nie tylko medyczna, była silnie związana ze starożytnym Egiptem. Z jego inicjatywy wybudowano w Warnie mauzoleum Władysława Warneńczyka.

Rząd polski odznaczył Dimkowa (przed wojną) orderem Virtuti Militari.

Jego prace z medycyny naturalnej zyskały międzynarodowe uznanie.

Przyrodolecznictwo… zostało wydane po niemiecku, angielsku i francusku. Polski czytelnik otrzymuje dzieło, przynoszące pożytek wszystkim, którzy interesują się naturalnymi sposobami leczenia i chcą skorzystać z zawartej tu wiedzy.

Medycyna ludowa jest zbiorem przekazywanych ustnie z pokolenia na pokolenie sposobów i środków leczenia. Jest wynikiem wielowiekowych doświadczeń, przechowywanych w ludowej tradycji. Wykorzystuje ona najczęściej kompleksowo środki, które nie wykazują ubocznych działań dla organizmu. Najważniejsze z nich to woda, powietrze, ruch, słońce, zioła, dieta. Leczenie się sposobami medycyny ludowej, zwanej też niekonwencjonalną, nie jest kosztowne. Wystarczą skromne środki materialne i proste warunki domowe.

  • Format 123×198, ss. 296; cena det.: 35,00 PLN
  • Oprawa miękka ze skrzydełkami, matowa
  • ISBN 978-83-62371-07-5

Niektóre choroby układu pokarmowego

35,00
9.6

Autor

8.5/10

Treść

10.0/10

Bestseller

9.5/10

Poszukiwany tytuł

10.0/10

Polecany tytuł

10.0/10

Opinie i oceny

  • Kiedy współczesny lekarz załamuje ręce i nie widzi ratunku, znachor daje radę. Na polu walki o życie, każdy sposób jest dobry, warto korzystać, a może komuś pomoże, na pewno nie zaszkodzi. Pozycja czasem ratująca życie, a zawsze pozytywnie na nie wpływająca.
  • Praktyczne techniki leczenia, bazujące na doświadczeniu Petara Dimkowa, najbardziej popularnego autora książek o medycynie naturalnej w Bułgarii. Książka – perełka na rynku wydawniczym.
  • Cudowny poradnik o funkcjonowaniu ludzkiego organizmu, o ludowych sposobach terapii. Każda kuracja szczegółowo opisana. Przyda się w każdym domu. Właściwy wybór dla odpowiedzialnej mamy i pani domu.
  • W części drugiej tej genialnej bułgarskiej trylogii autor skupił się na chorobach układu pokarmowego oraz układu oddechowego. Nawet jeśli nie wykorzystany metod leczenia z książki, to przydaje się, aby rozpoznać stan chorobowy. Dla mnie bomba!
  • Lekarze zawsze przepisywali mi to samo, zazwyczaj nowości, z których dostawali prowizję. Po leki dalej oczywiście chodzę, ale wspomagam się teraz wieloma świetnymi nalewkami opisanymi w książce i naprawdę czuję lepiej. Nie wiem czy to zasługa autosugestii czy rzeczywiście pomogło, ale czuję się zdrowsza.