Niektóre nowotwory złośliwe, choroby przemiany materii…

Dimkow_3_mNiektóre nowotwory złośliwe, choroby przemiany materii i ich leczenie oraz 100 leków z miodu na różne choroby — tom 3.

Petar Dimkow (1886-1981), pułkownik rezerwy, jeden z najbardziej popularnych ludzi w Bułgarii, znany również poza jej granicami. Tysiące ludzi zawdzięcza mu swoje zdrowie i życie. W licznych przypadkach, gdy oficjalna medycyna była bezradna, ludzie przychodzili do niego i znajdowali ratunek. Przez prawie siedemdziesiąt lat leczył metodami naturalnymi. Podstawowe środki, stosowane przez niego to zioła, woda, słońce, powietrze, ruch i dieta. Diagnozy stawiał na podstawie badania oka, głównie tęczówki. Rezultaty wieloletniej praktyki zawarł w trzytomowym dziele: Bułgarska Medycyna Ludowa – przyrodolecznictwo i życie zgodne z Naturą oraz w obszernej pracy Irydologia – diagnoza oczna.

Dzieła Dimkowa zawierają nie tylko konkretne zalecenia w leczeniu ponad tysiąca chorób i niedomagań ludzkiego organizmu, ale również wiele wskazań co do sposobu życia, dzięki którym można zachować zdrowie i siły do najpóźniejszego wieku. Jego recepty na zdrowie są skarbnicą wiedzy medycznej w zakresie lecznictwa naturalnego o niespotykanej wszechstronności. Przez całe życie zbierał materiały do swojej pracy, gromadził przekazy ludowe, porównywał i łączył teorię z praktyką medyczną różnych narodów: Chin, Indii, Tybetu, starożytnego Egiptu. Wiele środków, przez niego stosowanych, pochodziło w prostej linii od bogomilców, którzy przed tysiącem lat działali na terenie Bizancjum i Bułgarii, a których wiedza, nie tylko medyczna, była silnie związana ze starożytnym Egiptem. Z jego inicjatywy wybudowano w Warnie mauzoleum Władysława Warneńczyka.

Rząd polski odznaczył Dimkowa (przed wojną) orderem Virtuti Militari.

Jego prace z medycyny naturalnej zyskały międzynarodowe uznanie.

Przyrodolecznictwo… zostało wydane po niemiecku, angielsku i francusku. Polski czytelnik otrzymuje dzieło, przynoszące pożytek wszystkim, którzy interesują się naturalnymi sposobami leczenia i chcą skorzystać z zawartej tu wiedzy.

Medycyna ludowa jest zbiorem przekazywanych ustnie z pokolenia na pokolenie sposobów i środków leczenia. Jest wynikiem wielowiekowych doświadczeń, przechowywanych w ludowej tradycji. Wykorzystuje ona najczęściej kompleksowo środki, które nie wykazują ubocznych działań dla organizmu. Najważniejsze z nich to woda, powietrze, ruch, słońce, zioła, dieta. Leczenie się sposobami medycyny ludowej, zwanej też niekonwencjonalną, nie jest kosztowne. Wystarczą skromne środki materialne i proste warunki domowe.

  • Format 123×198, ss. 296; cena det.: 35,00 PLN
  • Oprawa miękka ze skrzydełkami, matowa
  • ISBN 978-83-62371-08-2

Niektóre nowotwory złośliwe, choroby przemiany materii...

9.6

Autor

8.5/10

Treść

10.0/10

Bestseller

9.5/10

Poszukiwany tytuł

10.0/10

Polecany tytuł

10.0/10

Opinie i oceny

  • Tu autor opisuje jak leczyć raka! Mój dziadek był leczony na raka prostaty i na nic mu się do zdało, może gdyby spróbował w swoim podeszłym wieku mniej inwazyjnych metod to jeszcze bym go miał… Interesujące, nawet jeśli nie zawsze skuteczne.
  • Wspaniałe nalewki, my mieszczuchy nawet nie zdajemy sobie sprawy jakie rośliny można wykorzystać do leczenia i wzmacniania ciała i umysłu. Leczenie przez jedzenie, czy może być coś smaczniejszego?
  • Zawsze rodzina mówiła mi, żebym jadła miód, bo jest zdrowy. Prawie każdy lek naturalnie zrobiony ma w sobie miód. Teraz już tylko tak słodzę. Cukier mi się ustabilizował. Pokarm jak się okazuje jednak bardzo wpływa na zdrowie. Dobra książka, otwiera oczy.
  • Idealny podarek dla mojej teściowej. Dokupiłam do tego nalewkę babuni i całość zapakowałam – sprawdziło się. Dla wszystkich szukających wyjątkowego prezentu dla osoby starszej lub zainteresowanej medycyną naturalną i przyrodą.
  • Oryginalna i nietypowa. Bardzo dużo wiedzy ludowej, której już wielu nie pamięta. Poradnik jak żyć w mieście tak jak żyje się na wsi – a tam żyje się zdrowiej, lepiej i dłużej. Pomimo braku wielu udogodnień cywilizacyjnych.