Przyrodolecznictwo… Niektóre choroby układu krążenia…

Dimkow_1_s

Przyrodolecznictwo i życie zgodne z Naturą, niektóre choroby układu krążenia i ich leczenie — tom 1.

Petar Dimkow (1886-1981), pułkownik rezerwy, jeden z najbardziej popularnych ludzi w Bułgarii, znany również poza jej granicami. Tysiące ludzi zawdzięcza mu swoje zdrowie i życie. W licznych przypadkach, gdy oficjalna medycyna była bezradna, ludzie przychodzili do niego i znajdowali ratunek. Przez prawie siedemdziesiąt lat leczył metodami naturalnymi. Podstawowe środki, stosowane przez niego to zioła, woda, słońce, powietrze, ruch i dieta. Diagnozy stawiał na podstawie badania oka, głównie tęczówki. Rezultaty wieloletniej praktyki zawarł w trzytomowym dziele: Bułgarska Medycyna Ludowa – przyrodolecznictwo i życie zgodne z Naturą oraz w obszernej pracy Irydologia – diagnoza oczna.

Dzieła Dimkowa zawierają nie tylko konkretne zalecenia w leczeniu ponad tysiąca chorób i niedomagań ludzkiego organizmu, ale również wiele wskazań co do sposobu życia, dzięki którym można zachować zdrowie i siły do najpóźniejszego wieku. Jego recepty na zdrowie są skarbnicą wiedzy medycznej w zakresie lecznictwa naturalnego o niespotykanej wszechstronności. Przez całe życie zbierał materiały do swojej pracy, gromadził przekazy ludowe, porównywał i łączył teorię z praktyką medyczną różnych narodów: Chin, Indii, Tybetu, starożytnego Egiptu. Wiele środków przez niego stosowanych pochodziło w prostej linii od bogomilców, którzy przed tysiącem lat działali na terenie Bizancjum i Bułgarii, a których wiedza, nie tylko medyczna, była silnie związana ze starożytnym Egiptem. Z jego inicjatywy wybudowano w Warnie mauzoleum Władysława Warneńczyka.

Rząd polski odznaczył Dimkowa (przed wojną) orderem Virtuti Militari.

Jego prace z medycyny naturalnej zyskały międzynarodowe uznanie.

Przyrodolecznictwo… zostało wydane po niemiecku, angielsku i francusku. Polski czytelnik otrzymuje dzieło, przynoszące pożytek wszystkim, którzy interesują się naturalnymi sposobami leczenia i chcą skorzystać z zawartej tu wiedzy.

Medycyna ludowa jest zbiorem przekazywanych ustnie z pokolenia na pokolenie sposobów i środków leczenia. Jest wynikiem wielowiekowych doświadczeń, przechowywanych w ludowej tradycji. Wykorzystuje ona najczęściej kompleksowo środki, które nie wykazują ubocznych działań dla organizmu. Najważniejsze z nich to woda, powietrze, ruch, słońce, zioła, dieta. Leczenie się sposobami medycyny ludowej, zwanej też niekonwencjonalną, nie jest kosztowne. Wystarczą skromne środki materialne i proste warunki domowe.

  • Format 123×198, ss. 296; cena det.: 35,00 PLN
  • Oprawa miękka ze skrzydełkami, matowa
  • ISBN 978-83-62371-06-8

Przyrodolecznictwo...

35,00
9.6

Autor

8.5/10

Treść

10.0/10

Bestseller

9.5/10

Poszukiwany tytuł

10.0/10

Polecany tytuł

10.0/10

Opinie i oceny

  • Książka Petara Dimkowa, który jest autorytetem w Bułgarii odnośnie niekonwencjonalnych, naturalnych metod leczenia przenosi czytelnika w świat ćwiczeń oddechowych, gimnastyki, hartowania ciała, diety, kąpieli i kompresów – tradycyjne, skuteczne i zapomnianych metod leczenia, które warto poznać.
  • Bardzo polecam tę pozycję. Petar Dimkow ocalił wiele istnień. Kiedy wszystkie inne sposoby zawodziły, jedynie skuteczne okazywało się przyrodolecznictwo. Książka jest poradnikiem jak zdrowo żyć i jak naturalnie się leczyć.
  • Wskazówki krok po kroku jak przeprowadzić rozmaite typy masażu, kąpieli, głodówek, ćwiczeń gimnastycznych i innych praktycznych czynności stosowanych w medycynie naturalnej. Polecam, praktyczna i użyteczna książka.
  • Z książki dowiesz się, co oznacza życie zgodne z naturą, czym jest higiena – zarówno pracy umysłowej jak i ciała (o tej pierwszej obecnie się zapomina). Poznasz także wybrane choroby układu krążenia i metody ich leczenia. Świetna pozycja!
  • Książka, która bazuje na wieloletnich praktykach autora, który jest w Bułgarii ekspertem od medycyny naturalnej. Dokładne instrukcje jak przeprowadzać określone zabiegi oraz przepisy na rozmaite naturalne środki lecznicze.