Tarot magów

tarotmagow_mTarot magów — Jan Witold Suliga. Tarot magów to książka niezwykła, napisana przez znawcę kabały magii i tarota. Wtajemnicza czytelników w magiczną symbolikę opracowanej przez niego talii kart i stanowi znakomite kompendium wiedzy o kabale, kabalistycznym drzewie życia i jego związkach z tarotem. Jej wartość jednak leży przede wszystkim w tym, że w sposób dogłębny i wnikliwy, a jednocześnie przystępny, omawia te zagadnienia z dziedziny kabalistycznej magii teozofii i mistyki, o jakich nie napomykają inne książki o tarocie.

Już z tego chociażby powodu Tarota magów zaliczyć trzeba do opracowań fundamentalnych bez znajomości których nie sposób poważnie zajmować się tarotem. Winna ona także znaleźć się w bibliotece każdego, kto zafascynowany kartami tarota chciałby dostrzec w nich coś więcej niż dziwaczne obrazki, zaś w nim samym przedziwną księgę ezoterycznych tajemnic ludzkości, której pierwszy sekretny krąg  przed wszystkimi odsłania.

  • Format A-5, ss. 270; c. det. 30,00 PLN
  • Oprawa miękka, foliowana
  • ISBN 83-919656-7-8

Tarot magów

30,00
9.3

Autor

10.0/10

Treść

10.0/10

Bestseller

8.5/10

Poszukiwany tytuł

8.5/10

Polecany tytuł

9.5/10

Opinie i oceny

  • Wprowadzenie w kabałę i tarota. Kopalnia wiedzy na temat symboli i ich analogii, astrologii, alchemii. Podstawowa lektura dla kabalistów i tarocistów. Ciągle do niej wracam.
  • Karty mroczne, u wielu ludzi wywołujące lęk, niewątpliwie naładowane mocą, która budzi respekt. Powstały w wyniku szczegółowych medytacji i wizualizacji ich autora i na pewno nie służą do zabawy ani kuglarskich sztuczek. Ale większość z nich z klasycznym tarotem wspólną ma tylko nazwę.
  • Świat Tarota, widziany oczami Suligi, jest brzydki, pokręcony. Straszy dziwacznymi nierzadko postaciami. Pokazujący wnętrze autora prowokuje do pytań.