Tarot medytacyjny — Mandala duszy

tarotmedmd_mDodatkiem do książki Tarot Medytacyjny Dariusza Cecudy jest nowa talia kart Tarota medytacyjnego — Mandala Duszy. To zupełnie nowe spojrzenie na medytacyjne zastosowanie kart Tarota.

W sprzedaży jest także uzupełniająca talia kart Tarot medytacyjny — Poznaj Siebie.

Każdą z części cyklu tarotowego można zakupić niezależnie.

Poza „obrazkiem” na karcie mamy podaną nazwę (a w zasadzie kilka nazw), odnośnik kabalistyczny (miejsce na drzewie życia), hebrajskie litery, powiązanie z żywiołem, odpowiednik astrologiczny, anioł przypisany danej karcie (AM), na Arkanach Wielkich dodatkowo mamy odpowiadającą runę.
Numeracja jest trochę zmieniona, ziemscy rodzice obok siebie (Cesarzowa to nr 2, Cesarz 3) zaś duchowi obok siebie (Kapłanka numer 4 a Kapłan standardowo  5). Autor w książce Tarot Medytacyjny wyjaśnia ten zabieg:

W Tarocie Medytacyjnym zmieniłem kolejność trzech Wielkich Arkanów: Papieżycy, Cesarzowej i Cesarza, zgodnie z niektórymi taliami z okresu średniowiecza, np. rękopisem Steele`a, jak i współczesną talią Tarota Bolońskiego czy też Tarota Pitagorejskiego. I tak, aby połączyć emanacje świata ducha Papieżyca została przesunięta na pozycję czwartą, co zaowocowało także zmianą pozycji Cesarzowej i Cesarza. Wydaje się to uzasadnione w oparciu o założenie, iż gwarantem sukcesu jest jasne i zrównoważone działanie przy równoczesnym zachowaniu pasywności. Takie połączenie działania ze zrównoważoną myślą przyniesie dobro i bogaty plon. A jest to przecież cechą Cesarzowej. Dwójki bardzo często pokazują pasywną postawę względem sił zewnętrznych a Cesarzowa jest uosobieniem pasywnej siły świata materialnego.

Numeracja Mocy i Sprawiedliwości jak w najstarszych taliach, Moc ma numer 11 zaś Sprawiedliwość 8. Część nazw jest zmieniona: Głupiec to Wędrowiec,  Kapłanka to Papieżyca, Pustelnik to Eremita.  Arkana wielkie jak i małe mają obramowania w tym samym kolorze, AW – brąz, królestwo buław obramowanie z płomieni ognia (tu mała uwaga, w kartach zaczyna król, nie as), królestwo wody – obramowanie z wody i spienionych fal, powietrze – niebieskie niebo i na jego tle białe chmury, pentakle to beżowo-brązowa ziemia.

  • Cena det. 75,50 PLN
  • ISBN 978-83-62371-01-3

Tarot medytacyjny — Mandala duszy

75,50
10

Autor

10.0/10

Symbolika

10.0/10

Bestseller

10.0/10

Poszukiwane karty

10.0/10

Polecane karty

10.0/10

Opinie i oceny

  • Talia jest jedyna w swoim rodzaju, bardzo energetyczna, nasycona, bogata w szczegóły. Idealna w pytaniach dotyczących nas (samowiedzy), naszej życiowej ścieżki, powołania, duchowości, tajemnic życia, idealna do medytacji czy wizualizacji, ale równie dobra w pytaniach zwykłych, codziennych, bardzo trafna w kartach dnia.
  • Mandala duszy to talia, która działa na podświadomość, czasem uwagę przykuwa symbol, czasem litera, runa a czasem anioł czy ścieżka na drzewie życia, przez co interpretacja jest bardzo intuicyjna.
  • Ciekawostka (bardzo subiektywna zresztą), kiedy wzięłam je po raz pierwszy do ręki, zanim jeszcze zerknęłam na obrazki zapytałam: co to za talia? I chwilkę później zobaczyłam płomyczek ognia nad głową, co skojarzyło mi się z oświeconym człowiekiem, rozjaśnieniem, zrozumieniem.