Tarot medytacyjny

tarotmedbook_mJuż jest w sprzedaży wyczekiwany od dłuższego czasu Tarot Medytacyjny Dariusza Cecudy. Dodatkowo można kupić jedną z dwóch talli kart:

  • Tarot Medytacyjny Mandala Duszy (zmieniona została wielkość kart, tło i rewers);
  • Tarot Medytacyjny Poznaj siebie.

W ostatnich latach wydano dużo książek o Tarocie – mniej lub bardziej sensownych. Co sprawia, że właśnie ta jest inna? Tarot Medytacyjny…
Być może ta książka nie jest przeznaczona dla Ciebie – ale tysiące ludzi, zainteresowanych poznaniem Tarota, znalazło już w niej to, czego szukało.
Jedno jest pewne: nie jest to książka przeznaczona dla ludzi, którzy wiedzą wszystko.

Książka jest bardzo interesująca i rzetelnie napisana. Znajdziemy tu wszystko: historię kart, nazwiska ludzi, którzy wywarli największy wpływ na symbolikę kart, poświęcili na ich badanie lwią cześć życia, czasem nawet po latach studiów pozamieniali pewne rzeczy czy uzupełnili. Poruszone jest zagadnienie tarota i psychologii, powiązanie obrazków z nieświadomością i archetypami (Jung).

Z książki możemy się dowiedzieć, czym tak naprawdę jest tarot, jakie jest jego powiązanie z astrologią, numerologią (m.in. hermetyczne ujęcie teorii liczb, które zahacza o geometrię i Pitagorasa). Jest rozdział poświęcony kartom i kabalistycznemu drzewu życia.

Najważniejsza cześć książki poświęcana jest medytacji z kartami. Według autora, tarot jest metodą poszerzania własnej świadomości i rozwoju jaźni, który dokonuje się drogą medytacji i daje nam wgląd w nasze wnętrze. W książce znajdziemy również opis podróży Wędrowca poprzez poszczególne arkana. Dostajemy skrócony opis arkanów (skrótowy pasuje tu doskonale, wszak o każdej z karta można by napisać osobną książkę, w zależności od pytania czy osobistej sytuacji pytającego). Oddzielnie omówione są karty dworskie.

  • Format B-6; ss. 247, oprawa miękka, matowa, złocony autor i tytuł;
  • cena det. 28,80 PLN;
  • ISBN – 978-83-62371-03-7;

Tarot medytacyjny

28,80
9.8

Autor

10.0/10

Treść

10.0/10

Bestseller

9.0/10

Poszukiwany tytuł

10.0/10

Polecany tytuł

10.0/10

Opinie i oceny

  • Autor ma bardzo szeroką wiedzę z zakresu historii kart tarota, kabały, numerologii, dokładnie wyjaśnia dlaczego zmienił kolejność AW Cesarzowa-Cesarz-Papieżyca. To książka absolutnie dla wszystkich!
  • Idealna dla wszystkich medytujących z kartami, krok po kroku opisuje przykładową medytację, pan Dariusz cytuje zdanie Jiddu Krishnamurti’ego Medytacja jest jedną z największych, być może największą sztuką w życiu, której nie można się od nikogo nauczyć. Na tym polega jej piękno. Nie posiada ona żadnej techniki, nie wymaga więc autorytetu nauczyciela. Kiedy uczysz się o sobie samym, gdy obserwujesz swoje postępowanie (...), gdy jest eś czujny wobec siebie, ale bez oceniania, bez zadowolenia i niechęci, wtedy się zaczyna medytacja. TAK, tak, tak! Podpisuję się pod zdaniem rękami i nogami.
  • Wiedza, wiedza i jeszcze raz wiedza. Autor wie, co pisze.